Novinky

20. 8. 2018

Dámy a pánové, kamarádi běžci.
Závod Jesenický maraton 2018 je za námi. Do cíle půlmaratonu doběhlo 278 závodníků mužů a 177 závodnic. Maratonskou, královskou vzdálenost, zvládlo 246 borců, z toho 34 žen. Všichni si zaslouží velkou gratulaci k výkonu.
Počasí nám tentokrát přálo, dopolední teplé slunečno vystřídalo odpolední polojasno a bouřka se nám naštěstí vyhnula.
Na trati jsme registrovali několik drobných zranění a pár výjezdů horské služby.
Trať se uklidila ještě v sobotu. Na druhý den zázemí shromaždiště na Skřítku bylo taktéž uvedeno do původního stavu.
V případě, že máte nějaké připomínky nebo zlepšováky k organizaci závodu, tak dejte vědět. Změnám jsme otevření, ale musí být v tamních podmínkách realizovatelné.
Pokud se Vám náš závod líbil, tak zkuste i Valašský Hrb, který pořádáme na konci května na Soláni v Beskydech. Více také na www.valasskyhrb.cz.

Přátelé, závodníci, doufáme, že jste si závod užili a budeme se těšit na viděnou příští rok.

Tomáš Holas
Ředitel závodu

 

17. 8. 2018

Přátelé, tak ENERVIT nás v tom nenechá. Na startu Maratonu i půlmaratonu, každý z Vás, budete mít možnost koupit ENERVIT Gel.

Na startu Maratonu a následně občerstvovacích stanicích budou k dispozici ENERVIT GT sport tablety a samozřejmě nějaké to pití .-))

www.enervit.cz

 

17. 8. 2018

Titulární partner Salomon v zázemí a cíli na Skřítku nabízí všem účastníkům možnost vyzkoušet a otestovat nejnovější modely trailové obuvi a rovněž sporttestery Suunto.

Pro každého, kdo si u nás vyzkouší boty či sporttester, máme malý dárek.

 

15. 8. 2018

I letos je jedním z našich hlavních partnerů ENERVIT.
Na občerstvovacích místech pomáhají každý rok produkty právě ENERVITU.
Bohužel letos nebude v cíli ani na startu stánek s produkty ENERVIT.
Ale můžete se ještě vybavit: www.enervit.cz

 

12. 8. 2018

JM 18 maraton

 

JM 18 pulmaraton

 

 

12. 8. 2018

Přípravy závodu vrcholí. Veškerá povolení jsou v šanonu. Louka na Skřítku je posečená. Stanové zázemí pro Skřítek a občerstvovačky jsou nachystané. Ve čtvrtek se bude značit trať, v pátek se postaví doběhová aréna a v sobotu ráno se na vás bude těšit téměř 50 pořadatelů Jesenického maratonu. Počasí v Jeseníkách je nevypočitatelné. S týdenní předpovědí na yr.no to dnes vypadá na sobotní pařák na Pradědu. Takže závodníci letošního Jesenického maratonu, připravte se na nejhorší :). Asi bude horko a v odpoledních hodinách možná i zabouří.

Všem méně zkušeným závodníkům doporučuji vysadit delší běhy a spíše se jen proklusávat. Pár dnů před závodem dodržujte vhodnou stravu a nezapomeňte na pitný režim. Co jste nenaběhali před závodem, teď už za poslední týden nedoženete. Spíš se morálně připravte na běh v kopcovitém horském terénu.

Všem závodníkům přeji poklidný předzávodní týden a v plném elánu se uvidíme na startu.

Tomáš Holas
Ředitel závodu

 

7. 1. 2018

Kdyby příroda byla bez stromů,
a kdyby hory byly bez kopců,
tak bychom běhali na dráze stadionů.

Závodníci Jesenického maratonu neběhají pro diváky, běhají pro sebe na nejkrásnějším hřebenu v širokém okolí. A každý, kdo nastoupí na start, už něco znamená. První sice bere vše, ale pro nás je vítěz každý, kdo doběhne.

Přeji všem běžcům spoustu kvalitních tréninkových kilometrů a hlavně zdraví. Na viděnou na startu již 10. ročníku Jesenického maratonu.

Tomáš Holas
Ředitel závodu

 

Hlavní partner závodu

Partneři závodu

Pořadatelé